Prosický - 1. místo Euro. Photographer - Krajina

Prosický - 1. místo Euro. Photographer - Krajina

Vydáno: 27. 10. 2011
Autor: andrea

Český fotograf Ondřej Prosický získal v prestižní fotografické soutěži European Professional Photographer of the Year 2011 první místo v kategorii Krajina. Soutěž každoročně pořádá Federation of European Professional Photographers (FEP) a letos bylo přihlášeno dva tisíce fotografií nejlepších evropských fotografů z 28 zemí.

Ocenění Landscape Golden Camera 2011 získal Ondřej Prosický za emotivní snímek mlžného lesa Česko-saského Švýcarska a za pohled do kolonie hnízdících racků na pobřeží Falklandských ostrovů. Své snímky do Bruselu poslal na poslední chvíli, „Focení není atletika, aby se v něm soutěžilo, ale myslím, že je dobré využít každé příležitosti k prezentování své práce“ říká autor vítězné fotografie.
„Vítězné snímky soutěže Golden Camera představují to nejlepší z nejlepšího. Porotci pracovali na hodnocení fotografií velmi tvrdě“ říká předseda poroty Master QEP Jørgen Brandt a dodává „Soutěžní fotografie ilustrují to, že výjimečná fotografická dokonalost přichází v mnoha formách a z různých kulturních oblastí a tak můžeme všichni nacházet v této rozmanitosti inspiraci“.
 
Oficiální předání ceny proběhne 26. listopadu v Bruselu. Součástí slavnostního večera bude vyhlášení celkového vítěze European Professional Photographer of the Year 2011.
 
Ondřej Prosický, pro nějž je fotografování vedle geologie druhou profesí, se ve své tvorbě zaměřuje na divokou přírodu. Na snímcích se snaží nápaditě zachytit chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Při cestách za přírodou navštívil většinu míst kontinentální Evropy, jižní Atlantik, Asii a do tropických oblastní Střední a Jižní Ameriky se vrací fotografovat zvířata každoročně.

S jeho články o přírodě a chování zvířat se můžete setkávat v časopisech, pravidelně o fotografování a přírodě přednáší, pořádá fotografické workshopy a má za sebou přes dvě desítky autorských výstav. K jeho dosavadním největším úspěchům do minulého týdne patřila účast ve finále prestižní fotografické soutěže BBC Wildlife Photographer of the Year 2007.
 
Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je autor od roku 2009. V květnu roku 2011 se stal teprve třetím držitelem evropského titulu QEP v kategorii Wildlife Photography. Ocenění vypovídá o vysokém profesionálním standardu s přihlédnutím k osobnímu přínosu autora a deklaruje výtvarnou a technickou kvalitu fotografií.

Více se s tvorbou autora můžete seznámit na jeho hojně navštěvovaných stránkách www.NaturePhoto.cz

 

Fotobazar se zobrazí pouze přihlášeným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.